Torontóból Magyarországra érkezett, és az író hagyatékát őrző Petőfi Irodalmi Múzeumba került a Vörösmarty Kiadótól Márai Sándor naplóinak kézirata. Az 1956–1983 közötti időszakot felölelő feljegyzésekkel kiegészülve így lehetővé válik Márai naplóinak teljes szövegű kiadása.
Idén november 16–19-én került sor Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata rendezésében a Debreceni Irodalmi Napok rendezvénysorozatra a Vojtina Bábszínházban. Az esemény kurátorai Aczél Géza, Görömbei András és Simon Zoltán voltak. Az újabb magyar önéletírás című tanácskozáson előadást tartott – többek között – Domokos Mátyás, Ferdinandy György és Tolnai Ottó. Megrendezték az Alföld-díjasok estjét, a 2004. évi Móricz Zsigmond ösztöndíjasok felolvasóestjét és a Holmi folyóirat estjét. Ketté-tört életpályák címmel megemlékeztek Ratkó Józsefről.
Az Alexandra Könyvesház pódiumán Szőcs Géza költővel, A Dunánál című folyóirat főszekesztőjével Kőrössi P. József költő, az est házigazdája beszélgetett.
A zsámbéki művelődési ház beszélgetéssorozatának vendége volt Gyurkovics Tibor Kossuth-díjas író, költő, akinek Figura című verses CD-jét is bemutatták.
Bartis Ferenc Az összmagyar eszme – Megmaradásunk módszertana című könyvét több szerző-olvasó találkozón ismertették: a bécsi Pázmáneumban dr. Orbán Zoltán előadóművészek közreműködésével; Sátoraljaújhelyen Szeredi Kálmán; Szentendrén Dragon Pál és dr. Losonci Miklós; Kolozsváron dr. Bartha Zoltán és dr. Málnási Ferenc a Brassai Sámuel Gimnázium diákjainak segédletével, akik a szerző verseit kórusra feldolgozva adták elő; Keszthelyen a Balaton Akadémia keretében dr. Szíjártó István; Brassóban Bencze Mihály; Székesfehérváron Hegedűs Nagy István író a Szent István Művelődési Intézetben; Szegeden Szilágyi Árpád a Takács-dalegyüttes közreműködésével az Irodalmi Kávéházban; a Magyar Világ Klubban pedig dr. Szíj Rezső, Cs. Szabó István, dr. Kosztin Árpád, Rozgics Mária és dr. Molnárfi Tibor ismertették, méltatták a hazai magyar és a külföldi idegen nyelvű sajtóban is nagy vitát kiváltott legújabb Bartis-könyvet.
A Múzeumi beszélgetések sorozat részeként az Ernst Múzeumban a nyáron elhunyt Csajka Gábor Cyprián költőre és grafikusra emlékeztek barátai. Az esten költőtársak: Tóth Erzsébet, Kemencky Judit, Keszthelyi Rezső, Györe Balázs, Marno János, Zelei Miklós vallottak Csajka Gábor Cypriánhoz fűződő barátságukról. Az előadás után a közönség Heltai Csaba fotóit tekinthette meg.