Új rovat indul A nagy Kilometrikben, levélváltás-rovat, Górcső címmel. Íme:
T.M. Kovászna
Jó látni, hogy fiatal szerzők a fennvalóhoz fordulnak segítségért, s ezt le is írják, ám, hiába, hogy a hit hegyeket mozgat, nem biztos az, hogy a verslábak, a rím, a ritmus is épp íly egyszerűen mozdul el a jó irányba. Kedves levélírónk, T.M., fiatal hölgy, ki még egyszerű füzetlapon küldi verseit, nem gépelve, másfeles sorközzel, 12 pontos Times New Roman betűvel, ahogy ezt szerkesztő elvárná, de nem ez a legnagyobb baj, kedves T.M. Verseit, nem a hitetlenség, hanem a költői felkészültség hiánya veri bilincsbe, talán ezért írta meg a fogoly című négysorost: „megkötötték kezem, lábam/ szorítástól égek, fájok/ nincs jogom a szabadsághoz/ örökös rabság a társam”. Ha szabadul írjon még, és leveléhez csatoljon életrajzi adatokat is.
K.I. – Kolozsvár
Örülök, hogy megírta: ön fogtechnikus a Dimitrie Cantemir egyetemen, de a szerkesztői méregfogat még nem sikerült kihúznia, az csak erősebb lesz, amikor ilyen sorokat olvas: „arcod árnyéka kikönyökölt állcsontodra”. 7/7-PER-7-ES verséből már sejtem, önből 007/7-es ügynök is lehet, de a jó szövegeket, még elrejti egy globális összeesküvés – segítségért forduljon James Bondhoz, a kortárs angol irodalom lángeszű és aranyszemű kritikusához, addig is: „soha se mond, hogy soha”.
K.Á. – Gyulakuta
Jól tette, hogy küldött verseiből, mert kiderül, hogy legalább József Attila verseit olvasta már.
Élet-eszmélet és Születésnapomra című versei erről tanúskodnak, de szóljon kérem a tudósoknak is, ha már fölfedezte, hogy „feszül egy kék vászon a levegő mögött”, talán önnek sikerül megoldani az ózonlyuk és a globális felmelegedés globális gondjait.
„Barlova Gabár”
Hogy ön kicsoda, azt nem tudom, de biztos vagyok benne, nem is Barlova Gabár, nem is Fábián Rózsa.
Az sem tudom fiú e vagy lány, esetleg androgün, travesztita, kinek kedvence a travesztia? A hetvenes évek neo-avantgárd stílusát idéző versei azonban arra utalnak, ön nem is 1979-ben született, hanem jóval korábban.
Furcsa, hogy életrajzát első szám harmadik személyben írta, de nem meglepő, hiszen nem tud dönteni arról: kicsoda is valójában? Hogy milyen sors vár önre (önökre?) az kiderül, ha betér szerkesztőségünkbe és személyesen is bemutatkozik. Mindenesetre, mint egy versében is leírta: „Ha felvehetjük, értesítjük önt!”
KARÁCSONYI ZSOLT