Márton Árpád festőművész október 6-án töltötte 75. életévét. Ebből az alkalomból Csíkszereda Polgármesteri Hivatala és a Csíki Székely Múzeum rendhagyó ünnepséget szervezett életmű-kiállítással, valamint két gyönyörű kiadvánnyal. Az Illusztrálta Márton Árpád című könyvet Kozma Mária szerkesztette, és egy válogatást tartalmaz a Pallas-Akadémia Könyvkiadó által mejelentetett verses könyvek illusztrációiból, borítóképeiből. Erdély-versek és illusztrációk. A másik kiadvány a kiállítás igényesen kivitelezett katalógusa 124 színes reprodukcióval.
A Csíki Székely Múzeumban megrendezett kiállítás ünnepélyes megnyitója több szempontból is emlékezetes volt. Egyrészt, mert a csíki múzeumban nagyon ritkán fordul elő, hogy kortársak kiállítása kapjon teret, másrészt, mert e neves festőművész több mint száz alkotását (olajképek, temperamunkák, pasztellek, akvarellek, rajzok) felsorakoztató tárlatra, illetve a megnyitóval összekötött születésnapi köszöntésre akkora közönség gyűlt össze, amekkora még soha nem fordult elő csíkszeredai kiállításon.
A festőművész, tanár, a helyiek Árpi bácsija nem csak ünnepeltje, hanem főszervezője, kurátora is volt az öt múzeumi nagytermet betöltő kiállításának. A múzeumban, különböző gyűjteményekben, magánszemélyek tulajdonában, illetve magántulajdonban levő alkotásokat, valamint a térben elhelyezett életrajzi dokumentumokat tartalmazó tárlat Márton Árpád eddigi legnagyobb és legátfogóbb kiállítása, melyet a szerző maga rendezett, kronológiai, műfaji, illetve tartalmi szempontok szerint. A múzeum termeiben sétálva a látogató végigkövetheti ezt a szerzői pályát a kezdetektől napjainkig, nyomon követheti ennek a nagyon gazdag, nagyon munkás és árnyalt alkotói történetnek a különböző fázisait, műfaji gazdagságát, lelki gyötrelmeit, festői jellegzetességeit, szépségét. Olyan munkák is szerepelnek, melyek még soha nem voltak kiállítva, mint például az a pár tucat kép, melyeket még marosvásárhelyi középiskolás éveiben készített. Márton Árpád a falu festője, Gyergyóalfalué, és Székelyföld festője, Erdély festője. A sors festője súlyos tartalmaival, állandó izzásával, egyszerűségével. „A tegnap festője”, ahogy ő fogalmaz egyik írásában. A tegnap rezgéseit varázsolja képpé, abból teremtve holnapot. A tegnapok feltöltő ereje ad lendületet a folytatásra.